czwartek, 27 listopada 2014

3# Ikony stylu: Rihanna czyli garnitur w kreatywnym wydaniu


Urocza Barbadoska trzęsie światem muzyki i mody od paru ładnych lat. Jest w niej bunt, niepokój i brak pokory, co hipnotyzuje rzesze nastolatek. 

Poza okupowaniem pierwszych miejsc list przebojów Rihanna jest również uznawana za ikonę stylu, miliony dziewczyn chcą wyglądać jak ona. Ponieważ jednak jest niepokorna, nie tak łatwo ją zaszufladkować. 

Wybrałam ją na bohaterkę trzeciego odcinka ikon stylu w kategorii "gentle look", ponieważ co chwilę można zobaczyć jej zdjęcia w przepięknych garniturach. Są wspaniale dopasowane do jej kobiecej sylwetki i genialnie podkreślają kształty. Najwięksi projektanci mody przygotowują dla niej ubrania, więc trudno się dziwić, że wygląda świetnie.

Z drugiej strony wizerunkowe wpadki licznych gwiazd - niezależnie od dostępnego budżetu czy znajomości - świadczą o tym, że nawet jeśli mamy możliwości, to nie zawsze potrafimy się dobrze i adekwatnie do sytuacji ubrać i zaprezentować. 

Przygotowałam dla Was zatem galerię zdjęć Rihanny, która po Anne Hathaway i Gwyneth Paltrow mogą być według mnie inspiracją dla młodych kobiet w kształtowaniu swojego wizerunku. W jej wydaniu garnitury nigdy nie są nudne ;)  Nie jest to z pewnością klasyczna elegancja. Trudno też sobie wyobrazić taki strój w pracy. Niemniej jest to z pewnością kreatywne podejście do garnituru i dedykuję tego posta wszystkim, którzy uważają, że garnitury są nudne i wygląda się w nich staro;) 

Garnitur to tak naprawdę idealne narzędzie do wyrażenia kobiecości, chociaż na pierwszy rzut oka może się to wydawać trudne. W stylu Rihanny widać jednak, że odpowiedni dobór dodatków, makijażu czy fryzury oraz przede wszystkim kroju garnituru - czyni z niego wyjątkowy i bardzo zmysłowy element garderoby.

Ciekawi mnie Wasze zdanie - czy nosicie garnitury? Tylko do pracy, czy eksperymentujecie z innymi okazjami i zastosowaniami? A może macie swoje zdjęcia w garniturze, którymi chcecie się pochwalić? 

Chciałbym także dowiedzieć się, kim jeszcze się inspirujecie? Kto jeszcze zasłużył na miano "ikony stylu"? 

Jeśli podoba Ci się ten post i uważasz, że jeszcze dla kogoś byłby inspiracją - udostępnij go na dowolnym kanale społecznościowym - będzie mi bardzo miło! Nie zapomnij zapisać się też na przypomnienia o nowych postach wysyłane bezpośrednio na email - bezpłatny "Gentle Newsletter".

Dziękuję za Twój czas i ... udanych Andrzejek:*Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz sprawia, że moje serce bije szybciej :*
Every comment makes my heart beat faster :*