piątek, 8 marca 2013

Ikony stylu
Często na różnych blogach czytam o inspiracjach i tzw. ikonach stylu. Uważa się za nie osoby żyjące w dość odległych dla nas czasach. To jest oczywiście cenne - wiedza na temat historii i rozwoju mody oraz stylu daje fundament dla dalszego rozwoju i sprawia, że nasze wybory są bardziej świadome.

Jednocześnie, trudno się inspirować stylem sprzed kilkudziesięciu czy kilkuset lat. Łatwo popaść niestety w śmieszność i archaiczność. Postanowiłam poszukać więc współczesnych "ikon stylu" klasycznego. Słowo "ikona" nie jest tu do końca właściwe - bardziej jest to inspiracja i dowód na to, że w dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie nadal w cenie jest prostota, naturalność i elegancja.

Konsekwentna w kreowaniu swojego wizerunku, elegancka, a jednocześnie dziewczęca i naturalna, zdobywczyni tegorocznego Oscara: Anne Hathaway. Jest doskonałym przykładem, jak czerpać z najlepszych tradycji i budować spójny wizerunek profesjonalnej aktorki. Oszczędność dodatków, prostota kroju, doskonałe materiały, naturalny makijaż. Nic dodać, nic ująć. 

Enjoy!
PS. Wyjeżdżam na dwa tygodnie i będzie to przerwa we wpisach na blogu. Na wszystkie uwagi
i komentarze odpowiem po powrocie. Dziękuję za wyrozumiałość!
2 komentarze:

  1. Piekna kobieta, widziałam własnie Interstellar - film mi sie nie podobał, ale ona zwraca uwage.

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz sprawia, że moje serce bije szybciej :*
Every comment makes my heart beat faster :*