sobota, 12 lipca 2014

Letnia marynarka - polowanie w sieciówkach

Większość z nas jest teraz w wakacyjnych nastrojach i wyleguje się na piaszczystych plażach. Proszę Was zatem, szczęśliwcy, o zignorowanie tego posta! Kieruję dziś me słowa do tych nieszczęśników, którzy - jak ja - spędzają upalne (nie mylić z upojne) chwile w pracy;)

Pamiętam, jeszcze rok temu, miałam wielki problem z zachowaniem profesjonalnego wyglądu latem. Zakryte buty, zakryte ramiona, rajstopy... Koszmar! Dziś wiem już, że nie można dać się zwariować i wystarczy kilka zasad, by zachować odpowiedni wizerunek niezależnie od warunków klimatycznych. 

Kluczem do sukcesu są ubrania wykonane z naturalnych tkanin. Latem sprawa jest znacznie uproszczona. W popularnych sieciówkach dostępnych jest wiele propozycji - teraz w znacznych przecenach - obejmujących marynarki i całe garnitury wykonane z bawełny, lnu czy wiskozy. Jest to jedna z niewielu okazji w roku, by nabyć coś dobrej jakości w rozsądnej cenie w sklepach powszechnie dostępnych.

Przeszukałam kilka najbardziej popularnych sklepów internetowych i poniżej znajdziecie efekty mojego polowania na najciekawsze żakiety / marynarki odpowiednie na wakacje w pracy.

Letnia marynarka od Iwony Kutnik, bawełna




Wybór 1. Lniana marynarka z Zary. Dostępna w powalającej cenie marynarka wykonana z lnu - jak wiecie doskonałej tkaniny na lato. Możecie ją kupić w dwóch kolorach. Co prawda podszewka jest wykonana z poliestru, co całkowicie neutralizuje dobrodziejstwa lnu, jednak i na to jest rada: wymienić podszewkę na naturalną, np. wiskozową u zaprzyjaźnionej krawcowej!


Wybór 2. Bawełniana marynarka z Simple. Dostępna w dwóch podobnych, bardzo modnych fasonach i kolorach. W szczególności biała jest godna uwagi. Niestety - podobna rzecz ma się z podszewką. Jest tu wykonana z acetatu, co w 100% zniweluje wszelkie korzyści płynące z bawełnianej części zewnętrznej. Jeśli marynarka ma spełniać funkcje oddychające i przewiewne tak potrzebne latem - trzeba będzie wymienić podszewkę na wiskozową lub bawełnianą.


Wybór 3. Marynarki biała i w paski z bawełny od Bialcon w bardzo dobrych cenach! Duży plus dla firmy Bialcon za stronę internetową ze sklepem, gdzie od razu widoczny jest skład tkanin. To znacznie ułatwia wybór! Ponownie - podszewki z acetatu trzeba będzie wymienić na naturalne...



Poza tym sesja zdjęciowa marki zapowiadająca kolekcję jesień / zima 2014 / 2015 jest bardzo zachęcająca... Mam nadzieję, że będzie tam troszkę naturalnych tkanin...


Wybór 4. Szeroki wybór marynarek z naturalnych tkanin marki Aryton. Kiedyś, zanim odkryłam szycie na miarę, to właśnie ubrania z tego sklepu dominowały w mojej profesjonalnej szafie. I tym razem nie zawodzą - mają spory wachlarz marynarek w różnych kolorach wykonanych z bawełny, lnu i wiskozy w przyzwoitych cenach. Niestety, i tutaj pokutują sztuczne podszewki. Wiecie już, co ja radzę z nimi zrobić...




Wybór 5. Zalando. I wszystko jasne;) W tym internetowym sklepie znajdziecie szereg marynarek z naturalnych tkanin. Ogromny plus - można już na etapie filtrowania widoku odseparować sztuczne materiały, co znacznie przyspiesza polowanie!  Uważajcie jednak: gdy zaznaczycie np. "bawełna", pojawią się ubrania, w których w składzie owszem znajduje się żądana tkanina, ale nie zawsze w 100%... Ceny są tu nieco wyższe, choć można i tu wypatrzeć niezłe okazje cenowe. Poniżej znajdziecie kilka moich subiektywnych wyborów - wszystkie w cenach poniżej 500 zł.


Benetton, bawełna
Benetton, bawełna

Benetton, bawełna

Merci, bawełna

Naf Naf, bawełna, len


Pepe Jeans, bawełna

Vero Moda, bawełna



Moi Drodzy, w pozostałych popularnych sklepach nie odnalazłam niczego naturalnego ... Czasem można było dokopać się do pojedynczych sztuk, ale nie znalazłam nic, co warte byłoby Waszej cennej uwagi. 

Teraz czas i miejsce dla Was. Być może Wy znacie inne sklepy, które często odwiedzacie i znajdujecie tam ciekawe marynarki na lato? Dajcie znać poniżej w komentarzach. A może to, z czego wykonana jest marynarka nie ma dla Was żadnego znaczenia? Jak to jest? Sprawdzacie metki?

Lubisz czytać o eleganckich i klasycznych ubiorach? Ciekawią Cię tajniki profesjonalnego wizerunku? Aby nie przegapić kolejnego posta - polub My Gentle Look na FB lub Google+

Dziękuję, że dotarłaś / dotarłeś do samego końca.

Jo.

PS. Wszystkie zdjęcia pochodzą ze stron internetowych sklepów wymienionych w postach. Zamieściłam je tu w celach wyłącznie poglądowych i nie czerpię z tego żadnej korzyści.


6 komentarzy:

  1. zaskoczyło mnie mocno negatywne podejście do acetatu - to włókno celulozowe, jak wiskoza, tylko otrzymywane innym sposobem, natomiast jeśli chodzi o właściwości użytkowe bardzo podobne.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki za tę trafną uwagę. Rzeczywiście, acetat jest wytwarzany z celulozy. Różne źródła podają dziś pozytywne oceny tej tkaniny. Faktem jest jednak, że w procesie jej wytwarzania stosuje się kwasy, co zwiększa jej odporność na np. odbarwienia. Acetat jest też dużo tańszy od wiskozy. Tu więcej szczegółów: http://www.centrumpodszewki.pl/info.php?g=acetat

    Dla mnie najważniejsze jest jednak to, jak dana tkanina sprawdza się w codziennym użyciu. Z mojego doświadczenia wynika, że podszewki z acetatu, podobnie jak te z poliestru, nie sprawdzają się w upały... Dużo gorzej przepuszczają powietrze w porównaniu do wiskozy. Stąd moja niepochlebna opinia.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja ostatnio stałam się stałą klientką Massimo Dutti, nie wiem jak z wytrzymałością ich ciuchów po dłuższym czasie, ale materiały maja same naturalne: lny, bawełny, jedwabie, podszewki z wiskozy, bawełny. Naprawdę jestem pod wrażeniem.
    pozdrawiam, iwona

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To prawda - trafne uzupełnienie. Rzeczywiście w Massimo dbają i jakość tkanin. Kroje są również ciekawe. Co prawda cenowo - jest to nieco wyższa półka, niż podane przeze mnie przykłady, ale i tam w przecenach coś ciekawego można znaleźć. Dziękuję za te uwagę!

      Usuń
  4. A propos Massimo, właśnie nabyłam dwa lniane garnitury:) Leżą świetnie, choć nie umywają się do bespoke!
    Korzystając z okazji, mam też pytanie. Mam świetnie odszytą lnianą marynarkę, którą muszę w niektórych miejscach zmniejszyć. Jaki krawiec w Wwie wykonałby rzecz profesjonalnie? Do zwykłych "poprawek" wolę nie ryzykować...
    Będę wdzięczna za rady.

    Gratuluję bloga i pięknych szytych na miarę ubrań!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Też mierzyłam te garnitury - niestety na mnie nie leżały zbyt korzystnie... Odpowiadając na Twoje pytanie Clea, w Warszawie mam doświadczenie tylko z panem Sebastianem Żukowskim. Jeśli to jest marynarka szyta na miarę i chcesz ją zmniejszyć to rzeczywiście lepiej zanieść ją do profesjonalisty. Pan Sebastian z pewnością jest godzien polecenia. I dzięki za miłe słowa Clea:*

      Usuń

Każdy komentarz sprawia, że moje serce bije szybciej :*
Every comment makes my heart beat faster :*