niedziela, 3 marca 2013

3 powody, dla których warto nosić garnitur
1. Kształtowanie sylwetki.
Rolą dobrze dopasowanego (idealnie - uszytego na miarę) jest rekompensowanie niedoskonałości sylwetki. Nie oszukujmy się - każdy chciałby coś w sobie poprawić. Garnitur może pełnić funkcję drugiej, lepszej skóry poprzez podniesienie opadających ramion, podkreślenie talii, wysmuklenie nóg itd.


2. Budowanie wizerunku.
Żaden, nawet najpiękniejszy i najbardziej markowy, sweter / kardigan / blezer nie wzbudzi takiego szacunku w rozmówcy, jak marynarka. Pomimo, że istnieje wiele badań i publikacji potwierdzających tę tezę, wciąż jest wielu niedowiarków, którzy nie doceniają roli garnituru. Warto wykonać zatem krótki test: można przejść prze ulicę na czerwonym świetle, po uprzednim upewnieniu się, że nic nam nie grozi ze strony nadjeżdżających aut. Raz przechodzimy w dresie / dżinsach i obserwujemy, ile osób ruszyło za nami. Za drugim razem - ubrani w garnitur - powtarzamy eksperyment. Efekty będą mówić same za siebie. Tymi samymi zasadami kierujemy się w pracy - chętniej słuchamy i patrzymy na osoby zadbane w dobrze leżącym garniturze.

3. Pewność siebie.
Jak czujemy się w garniturze w dużej mierze zależy od tego, jak jest skrojony, uszyty oraz z jakiego materiału jest wykonany. Istnieje bowiem przekonanie, że w garniturze czujemy się jak w kombinezonie, niewygodnym "więzieniu", które czym prędzej zrzucamy z siebie po pracy. Korporacje wprowadzają możliwość ubierania się swobodnie w piątki, aby odciążyć pracowników przestrzegających zasad dress code'u przez resztę tygodnia. I trudno się dziwić - garnitury czy kostiumy dostępne w popularnych sieciowych sklepach, w które ubiera się większość moich rówieśników do pracy, są trudne w noszeniu i ciężko poczuć się w nich swobodnie. Uszyte wedle standardowego kroju ze sztucznych tkanin, na poliestrowej podszewce, nie przepuszczają powietrza i krępują ruchy. Natomiast, co raportują koledzy na blogach i forach o klasycznej męskiej elegancji, w dobrze skrojonym, uszytym na miarę z naturalnej tkaniny u dobrego fachowca garniturze można chodzić całą dobę. Pewność siebie i swoboda wynikające z tak dobranego ubioru są nie do przecenienia w dzisiejszym pełnym wyzwań świecie biznesu / polityki.    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz sprawia, że moje serce bije szybciej :*
Every comment makes my heart beat faster :*