poniedziałek, 25 listopada 2013

3 argumenty za jakościąChcę odnieść się dziś do kwestii jakości ubrań. Coraz częściej bowiem obserwuję zwrot mojego pokolenia od taniej, powszechnie dostępnej chińszczyzny, w stronę zindywidualizowanych projektów młodych twórców. Wydawałoby się zatem, że te produkty - wykonywane niejednokrotnie na zamówienie, dostępne w ograniczonej ilości egzemplarzy - odznaczają się wyjątkową jakością. Niestety - wiele z nich jest w cenie nieadekwatnej do jakości.

Dlaczego?

Przecież dlatego szukamy alternatywy do sieciówek i dlatego jesteśmy gotowi wydać więcej pieniędzy, by uzyskać lepszą jakość ubrań pod względem zastosowanych tkanin i krojów. A może zależy nam tylko na dostosowaniu się do szybko mijających trendów i mód?

W każdym razie, podzielę się dziś z Wami trzema argumentami przemawiającymi za JAKOŚCIĄ.


1. Jakość nie przemija.

Wiele dobrego możemy powiedzieć o modzie i aktualnych trendach. Kwintesencją tego niech pozostaną słowa Marleny Dietrich: Moda jest najskuteczniejszą bronią przemysłu tekstylnego przeciw ciągle rosnącej trwałości materiału. Nie można odmówić modzie przyczyniania się do wysokich obrotów biznesu modowego oraz zwalczanie bezrobocia w Europie i na świecie.

Jednocześnie należy przyznać, że to jakość wyrobów sprawi, że są one trwałe i mogą posłużyć nam kilka sezonów. Czy zatem przez to przemysł modowy zbankrutuje? Wprost przeciwnie - dlatego płacimy więcej za dobre jakościowo rzeczy, by nie musieć wymieniać ich co sezon i aby ich twórcy mieli za co żyć.

2. Jakość zawsze dobrze wygląda.

Niezależnie od mijających sezonów modowych, trendów, wszechobecnych aktualnych stylizacji - dopracowane kreacje wykonane z doskonałej jakości tkanin - niezależnie od kolorów czy fasonów, będą wyglądać dobrze. Ważniejsze od dopasowania do aktualnych trendów, jest dopasowanie kroju i kolorów do naszego typu urody, sylwetki i ... nastroju:)

3. Jakość jest w cenie.

Stoimy czasem przed dylematem - po co mam kupować dobrą jakościową, ale kosztowną rzecz - skoro niedługo mi się ona znudzi? Pamiętajmy, ubrania doskonałej jakości, pozostają w cenie. Nawet używane - możemy je dużo łatwiej sprzedać lub po prostu przerobić.

Jak rozpoznać jakość?

To czasem trudny temat, jednak mam wypracowane dwie wskazówki, którymi kieruję się przy rozpoznawaniu dobrej jakości:
  • tkanina / materiał: tylko naturalne wyglądają dobrze i szlachetnie. Więcej informacji o tym znajdziecie TU
  • sposób wykonania: wystarczy przyjrzeć się bliżej przeszyciom i wykończeniom. W dobrym jakościowo wyrobie będą dopieszczone i dopracowane.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz sprawia, że moje serce bije szybciej :*
Every comment makes my heart beat faster :*