poniedziałek, 9 września 2013

Magiczne V

Vogue
Versace
Valentino
Vmagazine
Victoria Secret
Victoria Beckham

...


V towarzyszy modzie od lat. Co jest tak wyjątkowego w tej literze, że pobudza wyobraźnię kreatorów, stylistów, projektantów? Duży ładunek emocjonalny kojarzony z V jako symbolem zwycięstwa i wolności jest wykorzystywany także w świecie mody.

Symbolika V w kombinacji z niezwykle korzystną dla sylwetki formą tworzą mieszankę wybuchową. Wiemy powszechnie, że poziome linie poszerzają, a pionowe - wyszczuplają. Linie ukośne w ubiorze natomiast, jeszcze bardziej niż pionowe, wysmuklają sylwetkę i dodają jej strzelistości. 

Osobiście - uwielbiam dekolty w kształcie V. Oczywiście należy pamiętać, że nie każdemu w takim ubiorze będzie do twarzy. Ja kieruję się zasadą kontrastu - okrągła twarz, trójkątny dekolt. Dlatego moim ulubionym strojem jest rozpięta pod szyją koszula i do tego marynarka - kulminacja V. Lubię klasyczne kroje i lubię też być na bieżąco z obowiązującymi trendami. W nadchodzącym sezonie jesień 2013/ zima 2014 oraz wiosna / lato 2014 trójkątne dekolty i rozpiętą koszulę znajdziemy na przykład w kolekcjach Victorii Beckham.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz sprawia, że moje serce bije szybciej :*
Every comment makes my heart beat faster :*