wtorek, 2 lipca 2013

Nagie stopy


To absolutny hit już od kilku sezonów - gołe stopy na każdą okazję. Kilka miesięcy temu obiegły kolorową prasę zdjęcia polskich celebrytek żwawo podążających w śniegu w szpilkach z gołymi stopami właśnie.Brrr... czegóż się nie robi dla pięknego wyglądu...

Ale czy rzeczywiście gołe stopy wyglądają aż tak atrakcyjnie? Czy warto nurzać nagie kończyny w śniegu? I czy są jakieś granice? W jakich sytuacjach lepiej się tego wystrzegać?

Muszę przyznać, że jestem absolutną fanką gołych stóp zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jak się okazuje bowiem trend ten obowiązuje również panów. Dowodem na to jest wpis w moim ulubionym portalu/sklepie internetowym - źródle wielu inspiracji i wrażeń estetycznych: MR PORTER.

W moim odczuciu naga kostka prezentuje się bardzo atrakcyjnie w każdej sytuacji.Jednak należy pamiętać o pewnych trudnościach, które towarzyszą bezpośredniemu obcowaniu stopy z obuwiem. Oto kilka wskazówek, jak jednocześnie wyglądać dobrze i czuć się komfortowo:

1. Aby dobrze czuć się w bucie bez skarpetek czy rajstop - but musi być wygodny. Dobre buty, podobnie jak bielizna, to filar świetnego wyglądu i samopoczucia w każdej sytuacji.

2. Naga stopa dobrze reaguje jedynie z naturalnymi tkaninami czy materiałami. Pamiętajmy, aby sprawdzać na obuwiu czy wewnątrz również są pokryte skórą lub inną naturalną tkaniną. Tylko wtedy zapewnimy stopie odpowiednie warunki do funkcjonowania i zapobiegniemy nieprzyjemnemu zapachowi.

3. Jeśli buty są nowe - nie warto ryzykować długiego dnia czy wieczora z gołymi stopami. Niemal
na 100% czekają nas otarcia i na długo zrazimy się do tego obuwia. 

4. Nawet jednak, gdy mamy bardzo wygodne, wypróbowane, wykonane z naturalnych tkanin buty,
a czeka nas długi dzień na konferencji lub pełen spotkań - warto zaopatrzyć się w stopki/balerinki. Będą zapewniać komfort noszenia, a jednocześnie pozostaną dyskretne i niewidoczne.

5. Zmiana obuwia jest ważnym elementem zapewniającym skórze na stopach wentylację
i odpoczynek. W szczególności latem jest to ważne, gdy odsłaniamy stopy dużo częściej niż zwykle.

6. Okazja ma znaczenie - jeżeli jest to bardzo formalna kolacja biznesowa, zawsze założę czarne rajstopy i takież szpilki. Aczkolwiek nie jest to standard - i dziś coraz trudniej mówić chyba
o kanonach w kobiecym ubiorze na jakąkolwiek okazję. Panie w takich okolicznościach ubierają się bardzo różnie - często eksponując gołe nogi.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz sprawia, że moje serce bije szybciej :*
Every comment makes my heart beat faster :*